Varhanní koncert Marie Esslové na podporu domácího hospice

19.Srp 2024 | Žádné komentáře

Koncert, který pro náš hospic připravuje Marie Esslová a jehož celý výtěžek půjde na činnost Domácího hospice 14 pomocníků je zároveň malou oslavou 4. výročí působení hospice na Semilsku.

Kostel Navštívení Panny Marie Bozkov, sobota 14. září 2024 od 18:00

Na nově zrekonstruovaných varhanách zazní skladby těchto autorů:
J. S. Bach, A. Vivaldi, F. Mendelssohn Bartholdy

Vstupné dobrovolné.

Josef Ferdinand Norbert Seger (1716 – 1782)
Toccata a fuga d moll

František Xaver Brixi (1732 – 1771)
Fuga C dur

J. S. Bach (1685 – 1750)
Liebster Jesu wir sind hier BWV 731

Carl Phillip Emanuel Bach (1714 -1788)
Sonata F dur: 1. věta Allegro

Antonio Vivaldi/Johann Sebastian Bach (1678 – 1741/1685 – 1750)
Concerto D dur BWV 972
Allegro – Lento – Allegro

Johann Pachelbel (1653 – 1706)
Chorální partita: Was Gott tut ist wohlgetan

Felix Mendelssohn Bartholdy (1809 – 1847)
Sonáta č. 4 B dur, op. 56
Allegro con brio
Andante religioso
Allegretto
Allegro maestoso

Marie Esslová – https://www.zahradkova.com/
roz. Zahrádková, pochází z Lomnice nad Popelkou.

Vystudovala obor varhany u Mgr. Miroslavy Svobodové a klavír u Mgr. Dinary Suleymanové na Konzervatoři v Českých Budějovicích, bakalářské a magisterské studium na Akademii múzických umění v Praze, obor varhany u Prof. Jaroslava Tůmy, vedlejší obor cembalo u Giedre Mrázkové. Vystudovala postgraduální studium, Konzertexamen, na Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst ve Stuttgartu, později obor cembalo u prof. Jörga Halubka.
Získala první cenu na mezinárodní varhanní soutěži: Joseph-Gabler Orgelwettbewerb 2012. Další první cenu obdržela na improvizační soutěži Lions Club Musik-Wettbewerb 2014 ve Stuttgartu. Na mezinárodní soutěži Pražské jaro získala čestné uznání. Dále zvítězila v soutěži Nadace Bohuslava Martinů v roce 2016 v oboru hra na cembalo. Aktivně se zúčastnila mnoha interpretačních kurzů v zahraničí
Zabývá se koncertní činností v Čechách, Německu, Polsku, Rakousku, Itálii, Španělsku a Francii. Improvizuje k filmům. Spolupracuje s FOK orchestrem a s orchestrem BERG, Concertem Köln a SWR2 orchestrem. Dva roky působila jako varhanice ve čtyřech chrámech Stuttgartu, doprovázela řady sborů a pět let se vzdělávala ve zpěvu gregoriánského chorálu v Českých Budějovicích. V současné době vyučuje obor varhany a improvizaci na Konzervatoři v Českých Budějovicích, v plzeňské diecézi učí na varhanním kurzu improvizaci a koncertuje v Čechách i zahraničí.